13 Haziran 2024 Perşembe 19:06
Ana Sayfa / Jenerik Müzikleri / Ünlü Dizi ve Jenerik Müzikleri
Jenerik Müzikleri

Ünlü Dizi ve Jenerik Müzikleri

Dizi ve Jenerik Müzikleri

Televizyonda takip ettiğimiz diziler yanlızca hikayeleriyle değil aynı zamanda Jenerik Müzikleri ile de sevenlerinin ilgisini çekmeyi başarıyor. Hatta zaman zaman üzerinden yıllar geçince fark ediyoruz ki bir dizi müziği, diziden daha fazla akıllarda kalmış. Örneğin yıllarca takip edilen Süper Baba adlı diziye ait Yeni Türkü tarafından bestelenen “Bana Bir Masal Anlat Baba” adlı müzik bu konuya çok güzel bir örnektir.

Dizi Müzikleri Albüm Olarak Piyasaya Çıkıyor

Eğer gündemdeki ünlü dizilerin müziklerini, jenerik müziklerini takip ediyorsanız bu müziklerin aslında bir iki bestecinin yapımı olduğunu bilirsiniz. Şu aralar çok revaçta olan MUHTEŞEM YÜZYIL, ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ, AŞK-I MEMNU, FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE, DUDAKTAN KALBE, ELVEDA RUMELİ, AVRUPA YAKASI, ASİ, DÜĞÜN ŞARKICISI, YOL ARKADAŞIM, BİNBİR GECE, KURTLAR VADİSİ, YAPRAK DÖKÜMÜ, EZEL gibi dizilerin müzikleri Toygar Işıklı, Kıraç, Gökhan Kırdar tarafında yapılmış.

Bu ünlü dizi ve jenerik müzikleri aynı zamanda bu müzisyenlerin plak şirketleri ya da bağlı bulundukları yapımcı şirketler tarafından satışa da sunuluyor. Örneğin Toygar Işıklı’nın yeni kurduğu Arven Records adında bir müzik şirketi bulunuyor. Arven Records soundtrackler ve farklı isimlerin ve grupların albümleri ile müzik sektörüne güzel projeler sunmayı hedefliyor. Hatta ilk albüm Temmuz ayı içerisinde Aşk-ı Memnu dizisinin müziklerini içeren bir çalışma olacak.

Bu Yazı İlginizi Çekebilir!

Anne Çocuk Programı

Anne Çocuk Programı Jenerik Müzikleri

TRT Okul ekranında yayınlanmaya başlayan Anne Çocuk, anne ve çocukla ilgili merak ettiğiniz her şeyi …

Radyo