24 Mayıs 2024 Cuma 15:35
Ana Sayfa / Reklam / Medya Planlama ve Satın Alma
MEDYA PLANLAMA

Medya Planlama ve Satın Alma

Medya Planlama Nedir?

Medya Planlama; ürün veya hizmetin reklamının doğru iletişim araçları vasıtasıyla, doğru hedef kitleye en etkili biçimde ulaştırılmasıdır. Reklam kampanyasının etkili bir biçimde planlanması, kampanyanın yaratacağı etkide tek başına yeterli olmasa da kampanya doğru zamanda, doğru yerde, doğru hedef kitleye ulaşırsa başarılı olabilir. Medya planlama; en çok mesajı, en sık biçimde, en doğru olası tüketiciye, en ekonomik bütçeyle ulaştırma yoludur. Reklamcılık için reklam tasarımı ne kadar büyük bir önem taşıyorsa, reklamın medya planlaması da bir o kadar önemlidir.

Medya Planlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle reklam kampanyasının ana mesajından yola çıkılarak hedef kitleyi belirleriz. Bu hedef en kolay hangi mecralarla ve hangi zamanda kampanya yapmanın uygun olduğunu saptarız. Maliyet hesabı yapar; reklamı, reklam bütçesini optimum fayda sağlayacak şekilde kullanarak mecralara dağıtırız. Kampanya sonrasında da mecralardaki yayın takibiniz yaparız.

Medya Planlama ve Satın Alma konularında bizlerden destek alabilirsiniz. Tv reklam filmi jingle / ses dizaynı ve radyo reklam spotları konusunda sizlere en iyi hizmeti vermeye hazırız. Prodüksiyon firmamızda radyo reklam spotlarınızı hazırlayabilir ve radyo reklam planlamanızı oluşturabiliriz.

Bizi Arayın

Reklamlarınızın medya planlama ve satın alma süreçlerini yürütmek için medya planlama uzmanımız Arzu Bektaş’ı hemen arayın.
arzubektas@jinglestop.com
(0216)345 99 83

Bu Yazı İlginizi Çekebilir!

Reklam Veren İçin Jingle Prodüksiyonunun Önemi

Her kurum ona sahip olmayı ister, fakat çok azı ona erişebilir. Bahsettiğim şey marka bilinirliğidir. …

Radyo