21 Nisan 2024 Pazar 07:12
Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Müzik bir çok insanın vazgeçilmezi. Hatta kimilerine göre bir yaşam tarzı müzik. Bana göre ise bir ifade tarzı, anlatım biçimi. Bazen renk gibi, koku gibi, tat gibi ortak algıların bile tanımlamakta yetersiz kaldığı kavramlara tercüman, çoğu zaman konuşmaya…

Müziğin bir alt dalı olarak Jingle’ ın bir markanın bilinirliğini arttırmadaki etkisi tartışılmaz. Reklamlardan kaçmanın imkânsız olduğu günlük yaşantımızda, her an sihirli dünyasına sokuyor bizi jinglelar. Evden işe – işten eve giderken, bir kafenin bahçesinde, filmin en heyecanlı yerinde kulağımıza çalınıyorlar. Aklımıza takılıp yol arkadaşımız, dilimize takılıp neşe kaynağımız oluyor, bizi gülümsetiyorlar. Bir bilmecesi olan çocuklara verdiğimiz cevaplara, kıvırcık kabarık saçımıza, müjde müjde size diye bossa nova bağırışlarımıza, hatta toz bezimize bile ezgi oluyorlar.

Hani insanlığın geldiği noktaya bakıp, “güneşin altında söylenmemiş hiçbir şey yok” derler ya. İnanmayın! Güneşin altında daha söylenecek çok şey var. Yeter ki ona eşlik edecek güzel bir melodiniz olsun.

Burak Davuloğlu

Jingle Stop

Kuruluşunun 9. yılını kutlayan Jingle Stop kurulduğu günden bu güne farklı sektörlerden bir çok markanın sesi olmaya devam ediyor. Her geçen gün yenilenen ve şekil değiştiren medyayı yakından takip ederek güncelliğini koruyan Jingle Stop, sektörle her an etkileşim içinde olarak, onların sorularını tespit etmekte ve çözüm üretmektedir. Bunun yanısıra Jingle Stop, siteye yapılan tüm girişleri, google üzerinden yapılan arama kelime ve kriterlerini ve siteye girişlerin oluşturduğu demografik bilgileri dikkatle inceleyerek dinamik yapısını ve güncelliğini korumaktadır. 

Radyo