24 Mayıs 2024 Cuma 17:11
Ana Sayfa / Etiket Arşivi: Fon Müzikleri

Etiket Arşivi: Fon Müzikleri

Arkas Turizm Jingle

Arkas Banner

Arkas Turizm yeni kurumsal kimlik müziği çalışması için Jingle Stop’ı tercih etti. “Tatilin Bir Tık Ötesi” sloganını kullanan Arkas Turizm’in Jingle çalışması tüm mecralarda yayınlanıyor.  2002 yılında Arkas Holding bünyesine katılmış olan TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği), IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üyesi Arkas Turizm Seyahat , 1961 yılından bu yana faaliyetlerini merkezinin bulunduğu İzmir’de ve şubeleri ile de İstanbul ,Ankara ve Bursa’da sürdürmekte olan bir A-Grubu turizm acentasıdır. Arkas Turizm Seyahat özellikle işadamlarının ihtiyacı olan, kişiye özel hizmet çerçevesinde kaliteli uçuş ve konaklama servislerine yurtiçinde ve yurtdışında maksimum düzeyde cevap verebilme amacına erişerek, kalitesini arttırmayı ve sürekliliğini korumayı amaçlıyor. Yurtiçi ve yurtdışı seyahat programları, uçak bileti satışı, transfer hizmetleri, kurumsal motivasyon gezileri ve toplantıları, yetkili satıcı gezileri, teşvik gezileri, lansman organizasyonları ,seminer, eğitim toplantı organizasyonları, VIP hizmetleri, tekne, yat, özel uçak ve helikopter kiralama hizmetleri, otel ve tatil köyü rezervasyon hizmetleri de Arkas Turizm Seyahat tarafından sunuluyor. Yurtdışı uçak bilet rezervasyonlarında uluslar arası tüm hava yolları ve Türk Hava Yolları biletleri ile, yurt içinde de Türk Hava Yollarına ilaveten Sun Express, AtlasJet, Pegasus, İzair, Onur Air gibi özel havayolları biletlerinin satışları da yapılıyor. Ayrıca son yıllarda gelişen kruvaziyer proğramlarına paralel olarak kardeş şirketi MSC Kruvaziyer’in Türkiye çıkışlı olan Akdeniz seferlerinin kabin satışlarını da portföyüne ekleyerek kalite arayan müşterilerinin bu ihtiyacına da cevap veriyor.

Okumaya Devam Et »

Santral Seslendirme

Santral Seslendirme

Okumaya Devam Et »

Belgesel Müzikleri

Belgesel Müzikleri

 Belgesel Müzikleri; belgesel filminin ruhuna, işleyişine ve doğasına uygun olarak bestelenen özel müziklerdir. Bu sebeple belgesel, müzik notalara dökülmeden önce çok iyi irdelenmelidir. Biz Jingle Stop olarak iyi yapılmış belgeselleri çok seviyoruz. İşte bu yüzden tüm prodüktörlerimiz ve kompozitörlerimiz zamanlarının çoğunu, bu iyi belgesellerin duygusunu en iyi şekilde ortaya çıkarabilmek için müziklerini çok daha iyi hale getirmeye harcarlar. Daha iyiye ulaşana kadar en iyi müzik pasajlarını yazarlar, daha çok enstrüman kaydederler, mikslerini daha iyi hale getirir en doğru masteringi yaparlar. Hedefimize ulaşmak için tekrar tekrar stüdyoya girmekten, tekrar tekrar kayıt almaktan çekinmeyiz. Sizi müziğinizden memnun kalana kadar böyle çalışmaya devam ederiz. Çektiğiniz belgeselin türü ne olursa olsun, Jingle Stop prodüksiyonunuzu tamamlayacak en geniş ve yüksek kalitede müzik çalışmasını sizin için yapacaktır. “Belgesel Müziği Nasıl Yapılır?” diye daha fazla düşünmeyin. İşi uzmanına bırakın. Belgeselinizi izleyelim ve onun için en uygun müziği, en uygun maliyetle besteleyelim. Kompozitörlerimiz her türlü müzik ihtiyacınıza cevap verebilecek bilgi ve niteliğe sahiptir. Jingle Stop çalışmalarınızda kullanılacak ” Doğru” müziği ulaşmanın ne kadar zor olduğunu bilmektedir. Bu sebeple Jingle Stop yapımcılarını sürekli yenilemekte ve yeni müzisyenlerle görüşmektedir. Jingle Stop olarak yayınlanmamış Belgesel Müziği çalışmalarımızı gelecek projelerde kullanmak üzere arşivliyoruz. Eğer siz de bir belgesel müziği yapımcısı ya da kompozitörseniz, belgesel müziklerinizi stok müzik arşivimizde değerlendirmek üzere bize gönderebilirsiniz. Siparişleriniz, talepleriniz ya da görüş ve önerileriniz için info@jinglestop.com adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Okumaya Devam Et »

Stok Müzik

Günümüzde üst düzey yazılım ve donanım araçlarına erişimin son derece kolay hale gelmesiyle isteyen herkes bir yapımcıya dönüşebiliyor. İster arkadaşlarınız ya da aileniz için basit videolar üretiyor olun; ister yerel, ulusal televizyon programlarında kullanılmak üzere profesyonel amaçlı çalışmalar yapıyor olun ve/veya halka açık alanlarda yayınlanacak (kafe, bar, spor salonu, otel vb.) prodüksiyonlarınız olsun; çalışmalarınızın arka planını bir müzikle doldurmak istediğinizde seçtiğiniz müziğin “yasal kullanımı” ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir kaç unsur bulunmaktadır. Geçmişte “Müzikal Telif Hakları” tanımının ne  olup olmadığını bilmesi gereken kişiler sadece profesyonel  yapım stüdyolarında çalışanlar ve yayıncılardı. Ancak bugün isteyen herkes bir yayıncı – yapımcı olabiliyor. Youtube, facebook, vimeo, soundcloud vb. internet hizmetleri, blog sayfaları, kişisel web siteleri dünyayı herkesin parmaklarının ucuna kadar getirerek insanlara odalarının bir köşesinden dünyanın öbür ucuna düşüncelerini, fikirlerini, video ve filmlerini hatta seslerini ve prodüksiyonlarını paylaşma fırsatı verdi. Tüm bu olanaklar müziğe olan talebi de beraberinde getirdi. Müzik, prodüksiyonlara hayat verdiği gibi aynı zamanda onları daha uzaklardan ulaşılabilir hale getirdi. Maalesef istediğiniz müziği istediğiniz yerden edinerek prodüksiyonlarınızda kullanamazsınız. Unutmayın ki müzik marketten albüm satın aldığınızda, ya da Itunes, TTnet Müzik’ten yasal şekilde bir müzik indirdiğinizde bile o müziğin sadece “kişisel kullanım” hakkına sahip olursunuz. Müziği; Youtube’a veya başka bir siteye yüklemek üzere bir videoda kullanırsanız, Podcast vb. gibi başkaları tarafından indirilebilecek bir içerikte kullanırsanız ve hatta mağazanızda ya da dükkanınızda fon müziği olarak kullanırsanız dahi artık o müziği “kişisel kullanım” amaçlı olarak kullanmıyor olursunuz. Bundan böyle müziği dağıtıyor (yayınlıyor), halka açık alanda icra (temsil) ediyorsunuzdur. Elinizde yetki ve kullanım belgeniz olmadığı sürece (Müzik yayın ve kullanım lisansı) bunu yapma hakkınız bulunmamaktadır. Stok Müzik, müzisyenler tarafından her türlü müzik tarzına uygun olarak bestelenmiş ve kategorize edilerek depolanmış müzik bankası arşivleridir. Müzik çalışmaları ürüne ya da markaya özel olarak bestelenmediğinden, Jingle çalışmalarına oranla maliyetleri çok daha düşüktür. Stok müzik çalışmalarının fiyatlarını müziğin kullanım …

Okumaya Devam Et »
Radyo